Każda kuchnia powinna być wyposażona w okap, szczególnie jeśli mówimy tutaj o kuchniach w profesjonalnych lokalach gastronomicznych. Jednakże najpierw warto byłoby się w ogóle zastanowić, czy rozumiesz działanie okapu i czy wiesz kiedy działa on prawidłowo?

Proste zadanie

Można by powiedzieć, że taki okap ma jedno, aczkolwiek bardzo ważne zadanie, czyli usuwać nieprzyjemne zapachy z powietrza, jak i również nadmiar wilgoci, który powstaje podczas gotowania. Może on działać na różnych zasadach i pierwsza z nich to wyciąg, który niejako zasysa powietrze i wypuszcza je na zewnątrz lub poprzez specjalne filtry, gdzie takowe powietrze jest akumulowane.

Co lepiej wybrać?

Jeśli chodzi o okap z wyciągiem, to należy zdawać sobie sprawę z tego, iż musi on zostać podłączony do osobnego przewodu wentylacyjnego w kominie. Warto więc już na etapie budowy myśleć o tego typu rozwiązaniach, ponieważ będą one łatwiejsze do zaadaptowania. Jeśli zaś chodzi o sam zakup, to warto zdecydowanie sięgnąć tam, gdzie jest sprzedawany profesjonalny sprzęt gastronomiczny. To ważne, bowiem możesz liczyć na jak najlepsze rozwiązania, które będą przede wszystkim trwałe.