Kuchnia

W jaki sposób wybrać optymalny okap do kuchni?

W jaki sposób wybrać optymalny okap do kuchni?

Każda kuchnia powinna być wyposażona w okap, szczególnie jeśli mówimy tutaj o kuchniach w profesjonalnych lokalach gastronomicznych. Jednakże najpierw warto byłoby się w ogóle zastanowić, czy rozumiesz działanie okapu i czy wiesz kiedy działa on prawidłowo?

Proste zadanie

Można by powiedzieć, że taki okap ma jedno, aczkolwiek bardzo ważne zadanie, czyli usuwać nieprzyjemne zapachy z powietrza, jak i również nadmiar wilgoci, który powstaje podczas gotowania. Może on działać na różnych zasadach i pierwsza z nich to wyciąg, który niejako zasysa powietrze i wypuszcza je na zewnątrz lub poprzez specjalne filtry, gdzie takowe powietrze jest akumulowane.

Co lepiej wybrać?

Jeśli chodzi o okap z wyciągiem, to należy zdawać sobie sprawę z tego, iż musi on zostać podłączony do osobnego przewodu wentylacyjnego w kominie. Warto więc już na etapie budowy myśleć o tego typu rozwiązaniach, ponieważ będą one łatwiejsze do zaadaptowania. Jeśli zaś chodzi o sam zakup, to warto zdecydowanie sięgnąć tam, gdzie jest sprzedawany profesjonalny sprzęt gastronomiczny. To ważne, bowiem możesz liczyć na jak najlepsze rozwiązania, które będą przede wszystkim trwałe.

Comments are Closed

Theme by Anders Norén