Kuchnia

Urządzanie kuchni w restauracji

gotowanie

Nie można ukrywać, iż jeśli chodzi o kuchnię w restauracji, to zdecydowanie jest ona bardzo różna od tej, którą masz u siebie w domu. Z jednaj strony może się tam wszystko wydawać proste, jednakże prawda jest inna. Otóż przy dostosowywaniu kuchni w restauracji należy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników, które mają ogromny wpływ na pracę zespołu kucharzy. Czasem nawet najmniejszy detal może okazać się kluczowy. Dobrze by było, by przyszły szef kuchni brał udział w wyborze mebli. Dlaczego? Ponieważ powinien on wiedzieć, czy dane meble będą się sprawdzały.

Ergonomia najważniejsza

Jest to absolutna podstawa każdej profesjonalnej kuchni, bowiem bez ergonomii nie będzie możliwa jak najbardziej efektywna praca kucharzy. W tym wypadku jest niezwykle ważne, aby blat roboczy był umieszczony na wymaganej wysokości. Dlaczego? Ponieważ, kiedy w domu kroisz coś sporadycznie, to nie bardzo przejmujesz się tym, iż jest za nisko, czy nieco za wysoko. Jednakże kucharz spędza przy takowym blacie cały dzień i dla niego niezwykle istotne jest, aby takie meble ze stali nierdzewnej były jak najlepiej dopasowane do jego preferencji i wygody.

Oczywiście nie na samej ergonomii należy się skupiać, ale również i ogólnym bezpieczeństwie, bowiem jak doskonale zdajesz sobie sprawę, w takowej kuchni naprawdę sporo się dzieje i warto byłoby w taki sposób rozplanować przestrzeń roboczą, aby każdy z pracowników mógł bez większych problemów pracować i jednocześnie nie przeszkadzać innym.

Wysoka jakość wyposażenia kuchni

Jest to jedna z najważniejszych kwestii, jednakże wielu przyszłych właścicieli restauracji stara się w tym wypadku unikać większych kosztów, co niestety odbija się również na jakości. Jak najbardziej polecamy Ci szukanie oszczędności, jednakże prawda jest taka, iż jeśli chodzi o maszyny gastronomiczne, to nie warto na nich oszczędzać. Dlaczego?  Ponieważ możesz tylko stracić. Lepiej jest nieco dołożyć i cieszyć się wspaniałą jakością, która na pewno będzie miała wielki wpływ na ogólną pracę całego zespołu kucharzy. Inwestycja w meble wysokiej jakości jest konieczna. Tylko w ten sposób można uniknąć kolejnych wydatków w bliskiej przyszłości. Proszę sobie wyobrazić, iż meble niskiej jakości już po dwóch latach są do wyrzucenia. Solidne meble natomiast potrafią i 8 lat wytrzymać. Patrząc w ogólnym rozrachunku lepiej więcej wydać na starcie niż potem dokładać. Nie ma tym magii – to czysta ekonomia. Czy warto więc iść w tym kierunku? Jak najbardziej tak.

Comments are Closed

Theme by Anders Norén