Kuchnia

Robot kuchenny – niezastąpiony w gastronomii

mikser

W kuchni znajduje się wiele urządzeń, które ułatwiają nam gotowanie. W nowoczesnej i funkcjonalnej nie może zabraknąć robota kuchennego, który zastępuje kilka urządzeń i jednocześnie zajmuje niewiele miejsca. W wyborze odpowiedniego do kuchni domowej i do lokalu gastronomicznego należy wziąć po uwagę jego rodzaj, moc, ilość obrotów oraz zabezpieczenia.

RODZAJ      

Wyróżniamy roboty z misą lub melakserem. Robot z misą ma wysoką wydajność, chociaż jest mniej funkcjonalny niż robot z melakserem. W wersji tradycyjnej miesza w jednym kierunku zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W wyborze robota z misą ważna jest jej pojemność, która jest uzależniona od naszych potrzeb i wymagań. Dostępne są też roboty z mieszaniem wielokierunkowym, czyli tzw. ”planetarne”, które są bardziej profesjonalne oraz umożliwiają szybsze i dokładniejsze mieszanie produktów.

Robot z melakserem jest nowoczesny i bardziej zaawansowany, ponieważ posiada dodatkowe funkcje: rozdrabnianie, siekanie i mieszanie, za które odpowiada melakser i rozdrabniacze.

MOC ROBOTA

Robot z misą powinien mieć moc powyżej 1000 W mocy czynnej, a z melakserem nie niższą niż 800 W. Moc decyduje o czasie pracy, a im wyższa, tym urządzenie może pracować dłużej.

OBROTY

Prędkość urządzenia, czyli liczba obrotów na minutę ma znaczenie przy zakupie, bo decyduje o wydajności robota. Dobry robot powinien pracować z prędkością przynajmniej 300 obrotów na minutę. Roboty z misą mogą mieć do siedmiu poziomów prędkości, a z melakserem aż do dwunastu. Wolniejsze są z te misą, ponieważ mogą mieć maksymalną prędkość do około 200 obrotów na minutę, natomiast z melakserem mogą pracować nawet z prędkością kilkunastu tysięcy obrotów na minutę, a przez to pracują szybciej i dokładniej w krótszym czasie.

ZABEZPIECZENIA

Każdy robot musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, dzięki temu rzadziej ulega awariom. Do podstawowych zabezpieczeń zaliczamy zabezpieczenie przed przegrzaniem się silnika lub niezamkniętą pokrywą. Zabezpieczenia są konieczne, jeśli chcemy, aby urządzenie posłużyło nam dłużej.

foto: http://www.jakkupowac.pl

Comments are Closed

Theme by Anders Norén